FIND EN NOVAGRAF'ER

Anita Larsen

Projektleder / salg

Tlf. 9635 7775

Mob. 2073 2199

anita@novagraf.dk

Anna Overgaard

Projektleder / salg

Tlf. 96357782

anna@novagraf.dk

Bente Andreasen

Projektleder / salg

Tlf. 96357772

Mob. 61163640

bente@novagraf.dk

Charlotte Mølholt Jensen

E-koncept udvikler

Tlf. 96357771

charlotte@novagraf.dk

Dan Dencker Frederiksen

Marketingchef

Tlf. 96356791

dan@novagraf.dk

Gitte Hjørringgaard

Grafiker

Tlf. 96357783

gitte@novagraf.dk

Johnny Pedersen

AD'er

Tlf. 96357773

johnny@novagraf.dk

Karina Johansen

Grafiker

Tlf. 96357786

Mob. 25145918

karina@novagraf.dk

Kim B. Christoffersen

Grafiker / systemansvarlig

Tlf. 96357784

kim@novagraf.dk

Lasse Jørgensen

Adm. direktør

Tlf. 96357770

Mob. 21467020

lasse@novagraf.dk

Leif Pedersen

Grafiker

Tlf. 96357789

leif@novagraf.dk

Lena Hørdum

Grafiker

Tlf. 96357788

lena@novagraf.dk

Martin Majland Jensen

Regnskabschef

Tlf. 96357776

martin@novagraf.dk

Mia Foldager

Digital projektleder

Tlf. 96356798

mia@novagraf.dk

Michael Heldt Sigfredsen

AD'er

Tlf. 96357781

michael@novagraf.dk

Mogens Kristoffersen

AD'er

Tlf. 96357774

mogens@novagraf.dk

Palle Pedersen

Produktionschef

Tlf. 96357779

Mob. 24833833

palle@novagraf.dk

Rikke Præsius

Grafiker (barsel)

Tlf. 96357780

rikkep@novagraf.dk

Svend Johansen

Seniorkonsulent / bogtrykker

Tlf. 96357785

Mob. 40509899

svend@novagraf.dk

JA TAK, RING MIG OP

 

KONTAKT NOVAGRAF

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
9000 Aalborg

Kørselsvejledning

Telefon: 96 35 77 77
Kontakt: kontakt@novagraf.dk
Faktura: faktura@novagraf.dk

En bevægende udviklingshistorie, der flytter noget.


De sidste år er det gået godt for Novagraf. Vi har gennemgået en stor udvikling og oprustet markant på en række af vores kompetencer specielt inden for strategi, kommunikation og design.

ledestjernen
For fortsat at holde os skarpe, har vi valgt at sætte ambitionen endnu højere. At finde en klart lysende ledestjerne.
En ledestjerne der forpligter og lyser indad, men også en der giver vores samarbejdspartnere og mange glade kunder et klart billede af, hvorfor de skal handle med Novagraf.

evolution
Vores ledestjerne finder inspiration i en af historiens skarpeste hjerner, Charles Darwin.
Darwin fastslog i 1809, at evnen til at tilpasse sig er afgørende for overlevelse. Derfor tror vi på udvikling – og derfor er det også vores mål at bidrage til at udvikle vores kunder.
movement
Resultatet har rodfæste i vores strategi og mission, formuleret i vores nye pay off: ”We move business”
Og dette pay off lancerede vi netop den 12. februar – dagen hvor vi og resten af verden fejrer Den Internationale Charles Darwin dag.

HISTORIEN BAG "WE MOVE..."

I begyndelsen lød der et kæmpe brag…


…og så satte hele universet sig i bevægelse. Det var noget af et knald. Kort efter blev Jesus og andre af de guddommelige født. Så kom Darwin og de andre videnskabsmænd til. Og igen efter dem flere som ønskede, at ændre det bestående og dermed skabe bevægelse og udvikling.
Med tiden tilpassede vores forfædre sig. De fulgte med, flyttede sig og blev vant til det nye og anderledes. Eller også skubbede de til det eksisterende, så det styrtede sammen, og der kunne skabes nye og flere forandringer. År ud og år ind. Igen og igen. Sådan er historien om vi mennesker og vores udvikling. Vi vil videre, opleve og skabe nyt – og ikke gå i stå.
Det samme gælder for virksomheder. De er også nødt til at flytte sig for ikke at gå i stå. Markedet stiller konstant nye og større krav, og man er nødt til at sætte nye dagsordener, tænke anderledes, finde på, bevæge sig og komme videre. Ellers er man under afvikling og på vej til at blive skrevet ud af historien og glemt.
Novagraf hjælper virksomheder med at flytte sig og blive set, hørt og husket. Vi udvikler alt fra strategier, kreative koncepter, design, fortællinger og kampagner, så du og din virksomhed kan flytte jer og komme videre… ligesom vores kunder

Novagraf - reklamebureau og trykkeri i Aalborg

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
DK – 9000 Aalborg
Tlf. +45 96 35 77 77
kontakt@novagraf.dk

MENU
    KUNDER
    DET KAN VI
    BAG FACADEN
    KONTAKT
    FIND MEDARBEJDER

MEDLEM AF PRINFO
Novagraf A/S er medlem af det frivillige grafiske kædesamarbejde, PRinfoDenmark. Læs mere

© 2016 Novagraf A/S