FIND EN NOVAGRAF'ER

Anita Larsen

Projektleder / salg

Tlf. 9635 7775

Mob. 2073 2199

anita@novagraf.dk

Anna Overgaard

Projektleder / salg

Tlf. 96357782

anna@novagraf.dk

Bente Andreasen

Projektleder / salg

Tlf. 96357772

Mob. 61163640

bente@novagraf.dk

Charlotte Mølholt Jensen

E-koncept udvikler

Tlf. 96357771

charlotte@novagraf.dk

Dan Dencker Frederiksen

Marketingchef

Tlf. 96356791

dan@novagraf.dk

Gitte Hjørringgaard

Grafiker

Tlf. 96357783

gitte@novagraf.dk

Johnny Pedersen

AD'er

Tlf. 96357773

johnny@novagraf.dk

Karina Johansen

Grafiker

Tlf. 96357786

Mob. 25145918

karina@novagraf.dk

Kim B. Christoffersen

Grafiker / systemansvarlig

Tlf. 96357784

kim@novagraf.dk

Lasse Jørgensen

Adm. direktør

Tlf. 96357770

Mob. 21467020

lasse@novagraf.dk

Leif Pedersen

Grafiker

Tlf. 96357789

leif@novagraf.dk

Lena Hørdum

Grafiker

Tlf. 96357788

lena@novagraf.dk

Martin Majland Jensen

Regnskabschef

Tlf. 96357776

martin@novagraf.dk

Mia Foldager

Digital projektleder

Tlf. 96356798

mia@novagraf.dk

Michael Heldt Sigfredsen

AD'er

Tlf. 96357781

michael@novagraf.dk

Mogens Kristoffersen

AD'er

Tlf. 96357774

mogens@novagraf.dk

Palle Pedersen

Produktionschef

Tlf. 96357779

Mob. 24833833

palle@novagraf.dk

Rikke Præsius

Grafiker (barsel)

Tlf. 96357780

rikkep@novagraf.dk

Svend Johansen

Seniorkonsulent / bogtrykker

Tlf. 96357785

Mob. 40509899

svend@novagraf.dk

JA TAK, RING MIG OP

 

KONTAKT NOVAGRAF

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
9000 Aalborg

Kørselsvejledning

Telefon: 96 35 77 77
Kontakt: kontakt@novagraf.dk
Faktura: faktura@novagraf.dk

Et innovativt fællesskab af selvstændige virksomheder.
Novagraf Business Partners er et nyt format der tager det bedste fra en traditionel arbejdsplads, og kombinerer det med det bedste fra en iværksættervirksomhed. Tager kolleger, kundebase og fagfællesskab og kombinerer det med pionérånd, frihed, vildskab og en masse ”sparken røv”. Nederst kan du møde Olesen Idé & Tekst, Unikness, FREMGANG NU, LidtLakrids og LOKAL MARKEDSFØRING, der alle er en del af fællesskabet.
Lige nu søger vi en række nye iværksættere indenfor nedenstående kompetenceområder:
Strategisk rådgiver
Strategisk rådgiver
SoMe specialist
SoMe specialist
Illustrator
Illustrator
Business Intelligence specialist
Business Intelligence specialist
Content manager / tekstforfatter
Content manager / tekstforfatter
Sponsor- / eventmanager
Sponsor- / eventmanager
og meget mere...
og meget mere...

Og nu hvad I har ventet på...

The business partners

olesen
Jan Olesen er tekstforfatter, markedsnysgerrig, kreativ idemand, konceptudvikler og direktør i OLESEN IDE&TXT.

Jan udvikler tydelige ideer, koncepter, indhold, budskaber og tekster, der bliver set, forstået og handlet på. Og som fungerer optimalt i forhold til formål, målgrupper og media. Både offline og online – til mennesker og maskiner.
Kompetencer:
kometikon-hvid-tekstforfatter-100px

Tekstforfatning / Copywriting

kometikon-hvid-pr-100px

PR / Pressearbejde

unikness-logo-hvid
Kristin Dahlström er grafisk designer, kreativ ideudvikler, strategisk identitetsskaber og direktør i UNIKNESS.

Kristin hjælper med at designe og udvikle det grundlæggende design, som fremover skal styrke og sikre din virksomheds visuelle identitet, så I optræder tydeligt på alle platforme som website, brochurer, messer, sociale medier og meget andet.
Kompetencer:
ide

Idé & design / Visuel identitet

fremgang.nu
Bjørn Stoklund er digital maskinmester og direktør i FREMGANG.NU
Bjørn arbejder i det digitale maskinrum, hvor spidskompetencen er Google AdWords. Han skaber relevant synlighed og konverterer spirende interesse til konkrete købshandlinger. Her behøver vi ikke tale om ”jeg tror det virker”. Resultaterne kan aflæses direkte.
Kompetencer:
kometikon-hvid-web-100px

Markedsføring online

lidtlakrids
Michael Madsen og René Pedersen er kræfterne bag LIDT LAKRIDS – begge passionerede webudviklere med sans for detaljen.

 

LIDT LAKRIDS udvikler gennemtænkte webløsninger der skaber værdi. Både René og Michael er gode til at se på mulighederne, frem for begrænsningerne. Det kommer ofte kunder og samarbejdspartnere til gode.

 

Kompetencer:
kometikon-hvid-web-100px

Webudvikling / Kodning og programmering

lokalmarkedsforing
Anders Sommersang er spidskompetent i søgemaskineoptimering (SEO), samtidigt er han direktør i LOKAL MARKEDSFØRING.

Anders arbejder konstant på at få dig til tops. Primært når der søges efter din virksomhed eller dine kompetencer på Google. Vi har dog erfaring for, at et topresultat her, også hjælper på virksomhedens resultater.
Kompetencer:
kometikon-hvid-seo-100px

Søgemaskineoptimering (SEO)

Konceptet er oprindeligt udviklet med inspiration fra nedenstående samarbejdspartnere.
kometer-samarbejdspartnere1170x157px

Novagraf - reklamebureau og trykkeri i Aalborg

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
DK – 9000 Aalborg
Tlf. +45 96 35 77 77
kontakt@novagraf.dk

MENU
    KUNDER
    DET KAN VI
    BAG FACADEN
    KONTAKT
    FIND MEDARBEJDER

MEDLEM AF PRINFO
Novagraf A/S er medlem af det frivillige grafiske kædesamarbejde, PRinfoDenmark. Læs mere

© 2016 Novagraf A/S