FIND EN NOVAGRAF'ER

Anita Larsen

Projektleder / salg

Tlf. 9635 7775

Mob. 2073 2199

anita@novagraf.dk

Anna Overgaard

Projektleder / salg

Tlf. 96357782

anna@novagraf.dk

Bente Andreasen

Projektleder / salg

Tlf. 96357772

Mob. 61163640

bente@novagraf.dk

Charlotte Mølholt Jensen

E-koncept udvikler

Tlf. 96357771

charlotte@novagraf.dk

Dan Dencker Frederiksen

Marketingchef

Tlf. 96356791

dan@novagraf.dk

Gitte Hjørringgaard

Grafiker

Tlf. 96357783

gitte@novagraf.dk

Johnny Pedersen

AD'er

Tlf. 96357773

johnny@novagraf.dk

Karina Johansen

Grafiker

Tlf. 96357786

Mob. 25145918

karina@novagraf.dk

Kim B. Christoffersen

Grafiker / systemansvarlig

Tlf. 96357784

kim@novagraf.dk

Lasse Jørgensen

Adm. direktør

Tlf. 96357770

Mob. 21467020

lasse@novagraf.dk

Leif Pedersen

Grafiker

Tlf. 96357789

leif@novagraf.dk

Lena Hørdum

Grafiker

Tlf. 96357788

lena@novagraf.dk

Martin Majland Jensen

Regnskabschef

Tlf. 96357776

martin@novagraf.dk

Mia Foldager

Digital projektleder

Tlf. 96357798

mia@novagraf.dk

Michael Heldt Sigfredsen

AD'er

Tlf. 96357781

michael@novagraf.dk

Mogens Kristoffersen

AD'er

Tlf. 96357774

mogens@novagraf.dk

Palle Pedersen

Produktionschef

Tlf. 96357779

Mob. 24833833

palle@novagraf.dk

Rikke Præsius

Grafiker (barsel)

Tlf. 96357780

rikkep@novagraf.dk

Svend Johansen

Seniorkonsulent / bogtrykker

Tlf. 96357785

Mob. 40509899

svend@novagraf.dk

JA TAK, RING MIG OP

 

KONTAKT NOVAGRAF

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
9000 Aalborg

Kørselsvejledning

Telefon: 96 35 77 77
Kontakt: kontakt@novagraf.dk
Faktura: faktura@novagraf.dk

CSR

Vi tror på ansvarlighed over for vores omgivelser – både lokalt, nationalt og internationalt.
Vi bidrager aktivt til at gøre en positiv forskel for både miljø, samfund og vores medarbejdere. For os, er det en simpel forudsætning, for at kunne levere det bedste resultat til vores kunder.
Derfor har vi tiltrådt Brancheforeningen Grakom’s CSR kodeks, der udstikker de overordnede rammer for standard og praksis i forhold til social ansvarlighed. Vores CSR-kodeks tager udgangspunkt i tilpasset og handlingsorienteret version af FN Global Compacts ti principper:
  1. Virksomheden bør støtte og respektere beskyttelsen af internationalt erklærede menneskerettigheder; og
  2. sikre, at den ikke medvirker til krænkelse af menneskerettighederne.
  3. Virksomheden bør opretholde foreningsfriheden og effektivt anerkende retten til kollektiv forhandling;
  4. støtte udryddelse af alle former for tvangsarbejde.
  5. Støtte effektiv afskaffelse af børnearbejde; og
  6. afskaffe diskrimination i relation til arbejds- og ansættelsesforhold.
  7. Virksomheden bør støtte en forsigtighedstilgang til miljømæssige udfordringer;
  8. tage initiativ til at fremme en større miljømæssig ansvarlighed; og
  9. opfordre til udvikling og spredning af miljø venlige teknologier.
  10. Virksomheden bør modarbejde alle former for korruption, herunder afpresning og bestikkelse.
Klik på læs-mere-knappen for mere information om det grafiske CSR kodeks.

Novagraf - reklamebureau og trykkeri i Aalborg

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
DK – 9000 Aalborg
Tlf. +45 96 35 77 77
kontakt@novagraf.dk

MENU
    KUNDER
    DET KAN VI
    BAG FACADEN
    KONTAKT
    FIND MEDARBEJDER

MEDLEM AF PRINFO
Novagraf A/S er medlem af det frivillige grafiske kædesamarbejde, PRinfoDenmark. Læs mere

liverating-logo-novagraf

© 2016 Novagraf A/S