FIND EN NOVAGRAF'ER

Anita Larsen

Projektleder / salg

Tlf. 9635 7775

Mob. 2073 2199

anita@novagraf.dk

Anna Overgaard

Projektleder / salg

Tlf. 96357782

anna@novagraf.dk

Bente Andreasen

Projektleder / salg

Tlf. 96357772

Mob. 61163640

bente@novagraf.dk

Charlotte Mølholt Jensen

E-koncept udvikler

Tlf. 96357771

charlotte@novagraf.dk

Dan Dencker Frederiksen

Marketingchef

Tlf. 96356791

dan@novagraf.dk

Gitte Hjørringgaard

Grafiker

Tlf. 96357783

gitte@novagraf.dk

Johnny Pedersen

AD'er

Tlf. 96357773

johnny@novagraf.dk

Karina Johansen

Grafiker

Tlf. 96357786

Mob. 25145918

karina@novagraf.dk

Kim B. Christoffersen

Grafiker / systemansvarlig

Tlf. 96357784

kim@novagraf.dk

Lasse Jørgensen

Adm. direktør

Tlf. 96357770

Mob. 21467020

lasse@novagraf.dk

Leif Pedersen

Grafiker

Tlf. 96357789

leif@novagraf.dk

Lena Hørdum

Grafiker

Tlf. 96357788

lena@novagraf.dk

Martin Majland Jensen

Regnskabschef

Tlf. 96357776

martin@novagraf.dk

Mia Foldager

Digital projektleder

Tlf. 96357798

mia@novagraf.dk

Michael Heldt Sigfredsen

AD'er

Tlf. 96357781

michael@novagraf.dk

Mogens Kristoffersen

AD'er

Tlf. 96357774

mogens@novagraf.dk

Palle Pedersen

Produktionschef

Tlf. 96357779

Mob. 24833833

palle@novagraf.dk

Rikke Præsius

Grafiker (barsel)

Tlf. 96357780

rikkep@novagraf.dk

Svend Johansen

Seniorkonsulent / bogtrykker

Tlf. 96357785

Mob. 40509899

svend@novagraf.dk

JA TAK, RING MIG OP

 

KONTAKT NOVAGRAF

NOVAGRAF A/S
Lyngvej 3
9000 Aalborg

Kørselsvejledning

Telefon: 96 35 77 77
Kontakt: kontakt@novagraf.dk
Faktura: faktura@novagraf.dk

cookies_large

Uhmmm... Cookies

men vi snakker ikke om dem, der kan spises… Vel?


HVAD ER EN COOKIE?
En cookie er en lille tekstfil, som websites gemmer på din computer, for at de kan genkende computeren og huske et valg eller en indstilling, næste gang du besøger websitet. En cookie, er en passiv fil, og kan på ingen måde sprede computervirus. Cookies har ingen adgang til at installere programmer, eller på anden måde overvåge dig. Andre websites kan ikke læse cookies sat af dette website.
SÅ LANG TID OPBEVARES COOKIES
En cookie sletter altid sig selv efter et varierende antal måneder, men den fornyes automatisk ved hvert besøg på hjemmesiden.
KAN JEG SLETTE COOKIES?
Du kan se en vejledning her: http://minecookies.org/cookiehandtering
HVAD BRUGER VI COOKIES TIL?
Trafikmåling/statistik – Vi bruger Google Analytics til trafikmåling, så vi kan se hvor mange, der besøger vores website. Det giver os også mulighed for at måle brugsmønstre, og gør os i stand til at forbedre brugeroplevelsen af vores website.
Læs mere her: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage

 

Du kan fravælge cookies fra Google Analytics ved at installere denne udvidelse til din browser: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout

 

Sociale medier – Vi anvender Facebook Connect til at give nem adgang til deling af visse sider via Facebook.
SÅDAN KAN MAN SLÅ COOKIES FRA
Den nemmeste måde at slå cookies fra, er ved at svare nej til, om du accepterer brugen af cookies på vores website i den viste beskedboks. Derved sikrer du, at websitet kun sætter de cookies, der er allermest nødvendige for, at websitet fungerer.

 

En anden, mere vidtgribende, måde at undgå cookies på, er ved at slå cookies fra i browseren. Alle browsere på markedet har mulighed for at styre accepten af cookies. Dette er dog ikke noget, vi normalt anbefaler, da det ofte betyder nedsat eller slet ingen funktionalitet på mange websites.

 

På denne side kan findes guides til cookieindstillinger i de mest populære browsere: http://minecookies.org/cookiehandtering
BRUG AF PERSONOPLYSNINGER
Der gives aldrig personoplysninger til tredjepart, medmindre du selv udtrykkeligt har givet tilladelse. Derudover indsamler vi aldrig personlige oplysninger, uden at du selv har givet os oplysningerne ved registrering, køb eller på anden måde.
BESKYTTELSE AF PERSONOPLYSNINGER
Ifølge persondataloven skal dine personlige oplysninger opbevares sikkert og forsvarligt. Her er dine personlige oplysninger lagret i et sikkert og professionelt servercenter og maskiner med begrænset adgang. Sikkerhedsforanstaltningerne kontrolleres løbende af Deloitte for at sikre, at hele setup’et er forsvarligt under hensyntagen til dine rettigheder som bruger. Der kan dog ikke garanteres 100 procent sikkerhed ved dataoverførsler. Det betyder, at der kan være en lille risiko for, at andre påtvinger sig adgang til oplysninger, når data sendes og lagres elektronisk. Derfor er det på eget ansvar, at du afgiver dine personlige oplysninger.